Przy ulicy Lubartowskiej 20 na warszawskiej Pradze firma NC Investment (NCI) prowadzi prace przy budowie repliki modernistycznej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Inwestor chce osiągnąć stan surowy zamknięty jeszcze przed nadejściem mrozów.

Północna elewacja budynku sąsiaduje z elewacją południową kamienicy przy Lubartowskiej 22, która pochodzi z 1934 roku. Obecnie podlega wzmocnieniu i rewitalizacji na koszt NCI. Po zakończeniu prac oba budynki stworzą harmonijną całość.

Ściany fundamentowe Lubartowskiej 20 są już wybetonowane, wykonanna jest też płyta stropowa poziomu zero i rozpoczyna się budowa ścian i słupów parteru. – Zgodnie z ekspertyzami wzmocniliśmy od zewnątrz również konstrukcję sąsiedniej kamienicy nr 22 i czekają ją takie same zabiegi techniczne wewnątrz – wyjaśnia Marcin Padzik, kierownik budowy z ramienia NC Construction.

W sąsiedztwie budowy znajdują się dwa drzewa o które dba firma Aspiracje Ogrodowe. Są zabezpieczone i pielęgnowane, nawadniane i zasilane preparatami witaminowymi. – Mamy dużą satysfakcję, że jeden z naszych bardziej ambitnych projektów posuwa się do przodu. Postanowiliśmy wpisać się w klimat starej Pragi i nastrój epoki. Nie budujemy więc niczego we współczesnym stylu, ale podjęliśmy wysiłek zaprojektowania budynku, który będzie ozdobą nie tylko tej ulicy, ale również sąsiednich kwartałów, przypominającą międzywojenne czasy praskiej świetności – podkreśla Piotr Laszkiewicz, prezes NCI.

NC Investment koncentruje się na działalności deweloperskiej w Warszawie, ale nie wyklucza ekspansji na sąsiednie gminy. Firma prowadzi obecnie siedem różnej wielkości projektów deweloperskich w stolicy.

Źródło: eurobuildcee.com