Pełczyńskiego 20

Dzielnica
Bemowo w większej części zostało zabudowane w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku, jako jedna z „sypialni” Warszawy. Od początku lat dziewięćdziesiątych zeszłego wieku zaczął się powolny proces dogęszczania istniejącej zabudowy poprzez, między innymi, tworzenie pierzei ulic i domykanie kwartałów.
Projektowany budynek jest częścią zabudowy uzupełniającej, jako jeden z elementów tego procesu.  Nadrzędnym celem projektantów było zachowanie spójności nowej zabudowy i wpisanie jej w architektoniczny i urbanistyczny kontekst otoczenia. Niewielki budynek, został optycznie powiększony poprzez zastosowanie poziomych pasów, oddzielających poszczególne kondygnacje, nadając mu dynamiki w kontekście szczególnej lokalizacji przy szerokiej arterii komunikacyjnej.   Komunikacja
W odległości kilku minut od inwestycji znajdują się przystanki autobusowe (linii: 122,149,154 i N45 – przystanek Narwik 02 przy ul. Lazurowej; linii: 109,154,N42 – przystanek Klemensiewicza 02 – przy ul. Górczewskiej) i przystanki tramwajowe (nr 11, 26 i 71 – przystanek Kazubów 04 przy ul. Powstańców Śląskich; nr 10, 26 i 71 – przystanek Klemensiewicza 03 przy ul. Górczewska). W ciągu kilku lat w najbliższej okolicy (ok. 10 minut pieszo od inwestycji) pojawią się 2 nowe stacje II linii metra (stacja Powstańców Śląskich i stacja Lazurowa – postęp prac budowy można śledzić na stronie:http://www.metro.waw.pl/ii-linia-metra-109)
   

  Rekreacja 
To również jedna z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy z bogatą ofertą rekreacyjną. Znajdują się tu m.in. Park Leśny Bemowo (ok.10 minut pieszo) i Park Górczewska (ok.10 minut samochodem), obejmujący dwa rezerwaty z rozmaitymi gatunkami zwierząt i roślin a w niedalekiej odległości jest także staw Jeziorzec oraz Fort Blizne (ok.10 minut pieszo), na terenie którego można pograć w paintball. W pobliżu są też liczne ścieżki rowerowe i stacje dokujące dla rowerów miejskich.
  Infrastruktura
Niezaprzeczalnym atutem dzielnicy jest również rozwinięta infrastruktura. W bliskiej okolicy znajdziemy wszystko, co potrzebne do codziennego życia mieszkańców – żłobek, przedszkole, przychodnię lekarską, aptekę, sklepy, centrum handlowe, bank, komendę policji, a nawet studio fitness. Ponadto, 25 min piechotą od inwestycji znajduje się Wojskowa Akademia Techniczna, co ucieszy zarówno studentów, jak i klientów inwestycyjnych.

Galeria Inwestycji