Na pograniczu Włoch i Ochoty powstaje obiekt mieszkaniowy, który tworzą dwa przylegające do siebie budynki. Będą one położone nad oczkiem wodnym przy ulicy Fajansowej w Warszawie. Deweloperem obiektu jest spółka NC Investment.

Trzypiętrowy budynek w kształcie litery L przy ul. Fajansowej 3 zaoferuje 44 mieszkania. Będzie miał jedną garażową kondygnację podziemną na 50 miejsc parkingowych. Powierzchnia zabudowy wyniesie 842 mkw. Mieszkania w tym budynku będą miały powierzchnie od 26 do 77 mkw. We wszystkich mieszkaniach zaprojektowano pokoje dzienne, sypialnie, kuchnie bądź aneksy kuchenne, łazienki, a na ostatniej kondygnacji dodatkowo duże tarasy. Wszystkie mieszkania mają wentylację mechaniczną, stąd część mieszkań trzypokojowych nie jest zlokalizowana narożnikowo, ale będzie miała odpowiednią wymianę powietrza.

Pracę Grupy Projektowej Apricot nad wspomnianą podwójną realizacją komentuje architekt Anna Piekarczyk.

– Stylistyka i standard elewacji wyróżniają inwestycję z otoczenia przede wszystkim dzięki starannie dopracowanym detalom. Ważnym akcentem są balkony, które nadają charakter całej zabudowie. Zastosowane materiały i kolorystyka na fasadzie dzielą wyraźnie inwestycję na mniejsze fragmenty. Od strony wewnętrznego dziedzińca powstała zielona przestrzeń rekreacyjna z placem zabaw. Odznacza się ona jakością wykonania i komfortem użytkowania. Ponadto zastosowano optymalne rozwiązania mające na uwadze poszanowanie naturalnych zasobów. Całość wód deszczowych została zagospodarowana na terenie inwestycji w formie ciekawych elementów architektury krajobrazu – mówi Anna Piekarczyk.

Z kolei 7-piętrowy budynek, także w kształcie litery L, przy ul. Fajansowej 5 zaoferuje 135 mieszkań. Będzie miał dwie garażowe kondygnacje podziemne na 153 miejsca parkingowe. Powierzchnia zabudowy wyniesie 1243 mkw. Również i w tym budynku mieszkania będą miały powierzchnie od 26 do 77 mkw. Cechy funkcjonalności mieszkań – jak w sąsiednim budynku przy Fajansowej 3. Ze względu na kaskadowość budynku wynikającą z warunków zabudowy część mieszkań od strony południowej będzie miała duże tarasy.

Cena średnia ważona dla mieszkań w tej inwestycji wynosi 7 200 zł brutto za mkw. Jedynie najdroższe mieszkania osiągną cenę 8 600 zł za metr. Oba budynki będą powstawały w tym samym czasie i również w tym samym czasie ruszy sprzedaż mieszkań. Mimo bezpośredniego przylegania budynków do siebie będą to odrębne nieruchomości z dwoma funkcjonującymi dla nich wspólnotami mieszkaniowymi.

Według przewidywań budowa ruszy w listopadzie br. i potrwa standardowe 18 miesięcy. Od strony wykonawczej inwestycja ta będzie drugą, po budowie na Pradze, realizacją nowo utworzonej spółki-generalnego wykonawcy holdingu NC Investment.

Źródło:/www.housemarket.pl